Läti veeanalüüsi tulemused näitavad, et paljudes kohtades ei vasta vee kvaliteet joogivee kvaliteedistandarditele. Üks levinumaid probleeme on raua- ja mangaaniioonide kõrge kontsentratsioon. Seda probleemi võib täheldada mitte ainult Lätis, vaid ka Balti riikides ja puurkaevude vees üldiselt.

Kui vees on liiga palju rauda ja mangaani, tekivad need sellise veega korrapäraselt kokkupuutuvatele pindadele punased või punakaspruunid ladestised. Raua ja mangaani sisaldus vees tekitab pestud riietele ladestusi, ebameeldiva metallimaitsega võib olla ka sanitaartehnika, nõud ja vesi. Torujuhtmesüsteemis aitavad raud ja mangaan kaasa torujuhtmete järkjärgulisele ummistumisele, vähendades veevoolu ja rõhku. Raua ja mangaani kontsentratsiooni Läti standard tsentraliseeritud veevarustussüsteemides on 0,2 mg/l rauda ja 0,05 mg/l mangaani.

Veevarustussüsteemides tuleks kasutada rauaeraldusfiltrid, et minimeerida või kõrvaldada raua ja mangaani sisaldust vees.

Pakume mitut tüüpi rauaeraldusfiltrid - erakasutuseks teie kinnistul, äri-, kommunaal- ja kommunaalvee pakkujatel. Soovitame sobivaima lahenduse, arvestades konkreetse objekti parameetreid, kasutaja vajadusi, veeanalüüsi ja muid tingimusi.

Rauaeraldusfiltrite tüübid:

 • Reaktiiviga - rauaeraldusfiltrid, mis vajavad filtrimaterjali töö tagamiseks reaktiivi (kaaliumpermanganaadi või NaCl soola tabletid). See aitab raual oksüdeeruda ja muuta selle väikesteks osakesteks, mis eemaldatakse veest koos filtrimaterjaliga.
 • Reaktiivivabad - rauaeraldusfiltrid, mis kasutavad spetsiaalset kõrge filtreerimisvõimega filtrimaterjali, mis eemaldab juba oksüdeerunud raua ja muud mehaanilised osakesed.
 • Rauaeraldusfiltrid õhutusmeetodil - töötlemata vesi aereeritakse hapnikuga. Raud, mangaan ja mehaanilised lisandid moodustavad väikeseid sademeid, mida saab filtreerida läbi filtrisse asetatud filtrimaterjali. Näiteks kasutatakse filtrimaterjalina kvartsliiva. Filtreid loputatakse regulaarselt korrapäraste ajavahemike järel, olenevalt reostusest ja veetarbimisest.

Tavalise vee rauaemaldusseadme peamised konstruktsioonikomponendid:

 • Survepaak filtreerimismaterjaliga - teostab filtreerimist ja mustuse kogunemist;
 • automaatne loputuse juhtventiil - teostab filtrimaterjali automaatset loputust;
 • õhkpadi - vesi läbib esmalt õhkpadja, nii et vesi reageerib õhuga ja oksüdeerib lahustunud raua, mis seejärel filtreerib filtri materjali.

Meie pakkumine:

 • WATEX CMB seeria - automaatne aeratsiooni tüüpi rauaeraldusfiltrid eramutele, suvemajadele, külalistemajadele, väikestele korterelamutele. Need on reaktiivivabad seadmed, mis on mõeldud vee puhastamiseks rauast, mangaanist, lõhnadest, hägususest ja arseenist. Seadmeid on lihtne paigaldada ja kasutada. Nende kasutusiga on üle 10 aasta koos iga-aastaste filtrite hooldustega ja filtrimaterjali vahetamisega 5-7 aasta pärast. Looduslik, keskkonnasõbralik filtreerimisprotsess, mis ei halvenda vee kvaliteeti.
 • WATEX RCMB seeria - aeratsioonimeetodil töötavad rauaeraldusfiltrid eraldi õhukompressori ja lisasurvepaagiga, kus surutakse õhku sisse. Need rauaeraldusfiltrid on mõeldud olukordadeks, kus lahustunud osakesed vajavad sadestamiseks pikemat kokkupuuteaega õhuga. Selle seeria mudelid on mõeldud vee puhastamiseks hägususest, lahustunud ja oksüdeerunud rauast, mangaanist ja ebameeldivatest lõhnadest. Seda kasutatakse peamiselt põhjavees või eramajade tsentraliseeritud veevarustussüsteemides. Seadmeid on lihtne paigaldada ja kasutada. Nende kasutusiga on üle 10 aasta koos iga-aastase filtri hooldusega ja filtrimaterjali vahetamisega iga 5-7 aasta järel.
 • WATEX CMG seeria - rauaeraldusfiltrid, mis kasutavad reaktiivi (kaaliumpermanganaat), mis tagab stabiilse ja suhteliselt kõrge rauasisaldusega puhastamise veest. Toiming põhineb Greensand Plusi katalüütilise filtri materjalil. Filtrimaterjal oksüdeerib vees oleva raua ja akumuleerib selle filtrisse. Rauaeraldusfiltrid regenereeritakse (loputatakse) automaatselt, et eemaldada kogunenud raud. Regenereerimisel kasutatakse reaktiivi, mis taastab filtermaterjali võime rauda oksüdeerida. Seadmed on varustatud elektroonilise CLACK WS1 (USA) juhtseadmega, mis juhib automaatset regenereerimisprotsessi. Kogu teave säilib juhtseadmel ka elektrikatkestuse korral.
 • WATEX FA seeria - need rauaeraldusfiltrid on mõeldud tööstuslikuks kasutamiseks. Tööpõhimõte põhineb õhutamisel ja filtreerimisel. Toorvee aereerimisel moodustuvad raud, mangaan ja mehaanilised lisandid väikesed setted, mida saab filtreerida. Hõljuvad tahked ained filtreeritakse läbi filtrisse asetatud filtrimaterjali. Vee puhastamiseks kasutatakse Aqua Mandix filtrimaterjali ja erineva tera suurusega kvartsliiva. Filtreid loputatakse regulaarselt korrapäraste ajavahemike järel, olenevalt reostusest ja veetarbimisest. Pärast loputamist on filtrid taas veetöötluseks valmis. Lisaks on need rauaeraldusfiltrid varustatud LCD-ekraaniga automaatse juhtventiiliga, milles saab seadistada teatud parameetreid. Süsteem ühildub SCADA-ga. Seda saab täiendada GSM teavitussüsteemiga, filtrite loputamisega vastavalt tarbitud veekogusele, filtrimaterjali kobestamisega õhupuhuri või kompressoriga. Vastavalt kliendi vajadustele komplekteeritakse seadmed täielikult tehases.

Meie eelised:

 • kvaliteetsed kohapeal toodetud rauaeraldusfiltrid;
 • kasutatud komponendid on maailma juhtivatelt veepuhastuskomponentide tootjatelt;
 • seadmeid on lihtne paigaldada ja hooldada;
 • kasutusiga üle 10 aasta;
 • garantii- ja garantiijärgne teenindus;
 • vastutulelik klienditeenindus.